Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz wyjątkowa wizyta Żołnierzy 73. Batalionu Lekkiej Piechoty

Dnia 14 listopada w naszym przedszkolu „Mówiś” odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. To był dzień pełen patriotyzmu, podczas którego nasze przedszkolaki miały okazję uczcić ważne dla naszego kraju święto. 

Podczas apelu dzieci zaprezentowały różne formy artystyczne, takie jak śpiewanie patriotycznych piosenek i recytowanie wierszy, co świadczyło o ich zrozumieniu i szacunku dla historii Polski. Wszystkie występy były pełne emocji i dumy, co było widoczne zarówno u małych artystów, jak i obecnych na sali rodziców.

Wizyta Żołnierzy 73. Batalionu Lekkiej Piechoty

Dodatkowym punktem programu było spotkanie z żołnierzami 73. Batalionu Lekkiej Piechoty. Żołnierze opowiedzieli dzieciom o swojej pracy i pokazali wyposażenie wojskowe, co wzbudziło duże zainteresowanie wśród przedszkolaków. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze to nie tylko obrońcy kraju, ale również pomocnicy w sytuacjach kryzysowych i uczestnicy misji pokojowych.

Na zakończenie apelu dzieci otrzymały zaproszenie do odwiedzenia Jednostki Wojskowej, co z pewnością będzie dla nich cennym doświadczeniem edukacyjnym i okazją do lepszego poznania pracy żołnierzy.

Całe wydarzenie było pełne wzruszeń i radości. Jesteśmy dumni, że nasze przedszkole „Mówiś” może kształtować w dzieciach poczucie patriotyzmu i szacunku do historii naszego kraju. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz filmów z tego wyjątkowego dnia!

 

Występ grupy Sówek:
Wiązanka piosenek patriotycznych oraz taniec z okazji Święta Niepodległości

Występ grupy Misiów:
Na każdym kroku walczyć będziemy o to, aby Polska była Polską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *